Magazyn szefa

Najlepszy na świecie prezent gwiazdkowy dla kucharza.


LINNY KENNEY LEATHER

 

     Kucharze kochają swoje noże… a, jak się kogoś kocha, to się przecież o niego dba. Oczywista oczywistość.

     Zawód kucharza jest wbrew pozorom zawodem wędrowca… Kucharz z miejsca na miejsce przemieszcza się razem ze swoją tworzoną przez lata kolekcją noży, kucharz odchodząc z danego miejsca pracy może zostawić wszystko, ale nigdy nie zostawi swoich noży, nigdy. Dlatego jeżeli masz naturę kulinarnego nomada, a Twoja kolekcja bezcennych noży jest pokaźna musisz mieć coś, co pozwoli Ci je bezpiecznie transportować w każde miejsce gdzie zaprowadzi Cię kulinarna wyobraźnia i chęć podjęcia nowych wyzwań.

     Transportowanie noży to nie łatwa sprawa, to kwestia bezpieczeństwa i szacunku do swojego narzędzia pracy. Torby i rolki są chyba najlepszym pomysłem na transport noży. Są one wykonane z różnych materiałów od płótna, poliester do najlepszych zwierzęcych skór. 

Kategorie bloga: 

Jakie jest najważniejsze narzędzie pracy kucharza?


Nóż najbliższy przyjaciel kucharza

 

Dla zawodowego kucharza - pytanie dosyć głupie i zgoła niestosowne… jest to jedno z tych pytań, które nigdy nie przecina jego umysłu. Jest to pytanie z serii, czy trzeba oddychać? Czy warto uprawiać sex? Dlaczego trzeba jeść?   

Mimo oczywistej odpowiedzi pochylmy się nad tematem...

Od pierwszego dnia na kuchni, kulinarny świat uczy nas jak siekać i kroić produkty, aby uzyskać zadowalający wynik dla potrawy, którą przygotowujemy. Uczymy się szeregu francuskich pojęć, określających dany sposób krojenia, każdego dnia kroimy, kroimy,  kroimy…                                                             

Tony skrojonych warzyw z czasem powodują, że nasze ręce działają mechanicznie, w chwili uchwycenia przez dłoń swojego osobistego noża zaczyna się taniec na desce, dłoń prowadzi, nóż wykonuje piruety… czy można prosić vichy……. A może zatańczymy julienne… nie, będziemy tańczyć brunoise.

 Nóż, bo o nim chciałbym porozmawiać, jest najważniejszym narzędziem pracy kucharza, jest przedłużeniem jego ręki i bezlitosnym wykonawcą poleceń. Dla kucharza nóż jest jak miecz dla samuraja, broń dla snajpera czy różdżka dla czarodzieja.. nie żartuję, profesjonalny kucharz za pomocą swojego noża wyczarować niezwykłe dzieła kulinarne.                                                                                               

Kategorie bloga: 

Subscribe to Magazyn szefa