Styl odżywiania

Parszywa dwunastka w naszym żywieniu.


Przyjemność...

Nasz świat i styl życia ulegają bezustannej zmianie niemal we wszystkich aspektach. Ogólnoświatowy konsumpcyjny styl życia powoduje, że każdy z nas chce więcej robić, umieć i mieć… Chcemy sprostać tym wymaganiom, ale nie mamy czasu produkować i przetwarzać składników, materiałów czy sytuacji, aby uzyskać efekt naszej potrzeby, która nasyci którąś z dziedzin naszego życia.

Głód jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka i możemy ją zaspokoić tylko w jeden sposób. Jedząc. Każdego dnia powinniśmy dostarczać swojemu organizmowi odpowiednią kombinację białek, węglowodanów i tłuszczów oraz właściwą ilość witamin, minerałów i wody.

Przemierzając setki metrów pomiędzy regałami supermarketów, możemy ulec złudzeniu, że umiejętność gotowania w dzisiejszych czasach jest zbędna. Praktycznie każdy naturalny produkt możemy kupić w mniej lub bardziej przetworzonej wersji, a ulubione produkty znajdziemy też w różnych kombinacjach w postaci gotowych dań… 

Kategorie bloga: 

10 pomysłów jak skutecznie schudnąć bez efektu Jo-jo!


moja waga jest zepsuta...

Wielu z nas tak naprawdę nie wie, od czego zacząć, praktycznie każdy ma na koncie kilka spektakularnych prób zrzucenia dodatkowych kilogramów za pomocą cudownych diet - dieta „sto kalorii”, dieta „rodem z Marsa”, dieta „żryj tylko trawę będzie dobrze” itd. Robisz to, bo w gazecie napisali, że, ta konkretna dieta na pewno będzie skuteczna…

Teraz zła wiadomość, sama dieta nic nie da… trzeba jeszcze zmienić przyzwyczajenia i zwiększyć swoją aktywność fizyczną.

Owszem za pomocą restrykcyjnej diety wciągu kilku dni nasza waga spadnie, ale w głównej mierze będzie to przede wszystkim woda, a Ty swój organizm zaczniesz wprowadzać w stan skrajnego osłabienia i wyjałowienia z wartościowych minerałów i witamin. Metabolizm po paru dniach się zablokuje, ponieważ tak gwałtowne ucięcie kalorii będzie dla niego znakiem, że nasze życie z powodu niskiej dostępności kalorii może być zagrożone. Przestaniesz chudnąć, pojawi się frustracja, złość i zniechęcenie… powrócisz do starych nawyków żywieniowych. Twój organizm wyciągnie lekcję z nauczki, której mu udzieliłeś i postanowi zmagazynować więcej tłuszczu na Twoim ciele, aby mieć, z czego pobierać energię jak byś znowu wpadł na wspaniały pomysł z jakąś cudowną dietą. 

Kategorie bloga: 

Subscribe to Styl odżywiania